ایوبی: دغدغه مراجع در باره فیلم ˈرستاخیزˈ در نظر گرفته می شود

| معراج | 0000-00-00 00:00:00 | بازدید: 889 |

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم، ˈحجت الله ایوبیˈ در دیدار با آیت الله مکارم شیرازی از مراجع تقلید در قم افزود:در این جشنواره فیلم های ارزشی، دینی و دفاع مقدس بخوبی اکران شد به گونه ای که در آیین اختتامیه جشنواره چندین بار حاضرین در مراسم به احترام شهدای گرانقدر ایستاده و یادشان را گرامی داشتند.

وی با اشاره به فیلم رستاخیز، کارگردان این فیلم را شخصی متدین عنوان کرد و گفت: ˈاحمدرضا درویشˈ کارگردان این فیلم با قصد قربت و برای خدمت به ساحت مقدس اباعبدالله الحسین(ع) با همکاری دیگر متدینان ایران و شیعیان جهان حدود 10 سال از عمر خود را برای تولید این فیلم صرف کرد و قبل از این دولت کار ساخت این فیلم را به پایان رساند.

وی اشکالات وارد شده به این فیلم را برای اکران عمومی قابل رفع دانست و گفت: نظرات، اشکالات و دغدغه های حضرتعالی و دیگر مراجع تقلید در نظر گرفته خواهد شد.

ایوبی در بخش دیگر سخنانش گفت: انتقادات نباید به گونه ای باشد که سینماگران از تولید آثار فاخر سینمای دینی فاصله بگیرند و ناامید شوند.

وی ایران را یکی از هفت کشور سینمایی دنیا دانست و افزود: ما در جهان اسلام تنها کشوری هستیم که صنعت سینمای آن قابل رقابت با دنیاست و این عنایت خداست که چنین قدرتی را به شیعیان اهل بیت(ع) داده است به همین منظور باید از این ظرفیت عظیم استفاده کرد.

حجت الله ˈایوبیˈ معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رییس سازمان سینمایی،ˈمحمد احسانیˈ معاون آثار سینمایی و سمعی و بصری سازمان سینمایی و ˈعلی رضا رضادادˈ دبیر جشنواره فیلم فجر، در سفر به قم با آیت الله ناصر مکارم شیرازی دیدار و گفت و گو کردند.

منبع خبر:http://www.irna.ir